мінеральна вода сонячна долина
 

Історія пансіонату «Сонячна Долина» починається з мінеральної води «Поляна Квасова». Цією воді більше ніж 500 років. Перша згадка про неї було в 1463 році в грамотах угорського короля. «Поляна Квасова» – одна з найвідоміших природних лікувально-столових вод України. Одне з джерел Полянського родовища мінеральних вод в 2 км від центру с.Поляна принесло велику славу полянським квасним водам. Як відомо, на Закарпатті джерела називались буркутами, а мінеральна вода – квасний водою, квасом. Спочатку вода цього джерела вивозилася бочками, а 1840 року вже розливалася в пляшки і експортувалася в різні країни Європи під назвою “Полянська”.

У 1914 році в ілюстрованому путівнику по курортах і мінеральнихх джерелах “Бальнеологічного суспільства Святої Угорської Корони” Полянський джерело описується так: “Це першокласна вода, прекрасна столова вода, в суміші з молоком є ​​прекрасним слізісторастворяющім засобом. Поки тільки на цьому місці є споруди для розливу і упаковки мінеральної води, хоча чудове розташування джерела, прекрасне повітря, клімат, та закрита з усіх боків горами місцевість може бути використана як курорт.

“Для здоров’я – це напій з чудовим смаком, добре тамує спрагу в суміші з вином, коньяком або лимонною кислотою” (реклама, 1913). Мінеральна вода Полянська відзначена: Будапешт тисячі вісімсот сорок дві, Париж 1855, Відень +1866, 1873, Будапешт 1882 році, 1883 Кошице 1880 Відень 1 884, Будапешт 1 884, Собранце 1881 Ужгород 1883 Мараморош-Сігет 1882 році, Будапешт 1885 1895,1911.

Почесні грамоти: Відень +1873, 1894, Будапешт 1885, 1896 (Міllеnnium), Чернівці 1886 році, Лугош 1911.

Хімічний склад

Хімічний склад мінеральної води вивчався професорами Будапештського університету, лікарями, хіміками, фармацевтами Австрії, Угорщини, Чехословаччини. За даними цих досліджень в джерелах Полянського родовища поряд із високим вмістом гідрокарбонатів відзначена наявність бору, заліза, літію.

Відновлення розливу Полянської мінеральної води під назвою «Поляна Квасова» розпочато в 1946 році вже зі свердловин східної частини Ново-полянського ділянки Полянського родовища на заводі розливу мінеральної води «Поляна Квасова» (на місці колишнього заводу) та Свалявському заводі мінеральних вод. Мінеральна вода реалізується в межах України та експортується в країни СНД, США, Канаду.

У 1965 році на базі мінеральної води «Поляна Квасова» зі свердловин, пробурених на західній частині Ново-полянського ділянки родовища. На лівому березі г.В.Піня близько потоку Безіменний, між хребтом Українських Карпат, на висоті 340 м над рівнем моря виник бальнеологічний курорт «Сонячне Закарпаття». У 2002 році на території цього курорту був закладений перший камінь для будівництва пансіонату «Сонячна Долина», а вже в 2005 році пансіонат розпочав своє функціонування. На відпочинок в пансіонат почали приїжджати люди не тільки з України, але з країн ближнього і далекого зарубіжжя, першокласному відпочинку тут сприяли і продовжують сприяти навколишні гірські пейзажі, ліси і помірно континентальний клімат. Різноманіття, незвичайна краса і багатство природи цієї місцевості, зумовлено тим, що пансіонат “Сонячна Долина” знаходиться на межі гірської та передгірної зон, оточений порівняно легкодоступними горами, покритими лісом. Захищений від холодних вітрів горами з півночі, заходу, сходу, і відкритий на південь. Це зумовлює чисте, прозоре, насичене фітонцидами і легкими аероіонами цілюще повітря.

Етапи розвитку пансіонату

Найзнаменитіший давньогрецький лікар і натураліст Гален писав: “Природа – кращий з лікарів”. І чудовим лікувальним доповненням став лікувально-діагностичний центр «Сонячна Долина», який почав свою діяльність в 2006 році з такими відділеннями: бальнеологічним, фізіотерапевтичним, лабораторним, баротерапевтіческім і кабінетами масажу. Основним лікувальним засобом стала вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва вода “Поляна Квасова”, яка широко використовується в умовах санаторію «Сонячна Долина» використовується в бюветах, а також для мінеральних ванн, кишкових промивань, інгаляцій та інших процедур. Завдяки видатним антацидним і буферним властивостям мінеральна вода «Поляна Квасова» найефективніше при всіх захворюваннях шлунка з підвищеним рівнем кислотності, рефлюкс-езофагіти, супутніх змінах у вигляді холі – і панкреатостазу, а також хронічних панкреатитах, гепатоз, гепатитах, цукровому діабеті. Поступово лікувальні та діагностичні можливості санаторію зростали. Таким чином:

  • в 2007 році була впроваджена киснева терапія, озонотерапія;
  • в 2008 році почало працювати SPA-відділення, косметологічні процедури, відділення нетрадиційної медицини, стоун-терапія, почав використовуватися непресорний лімфодренаж
    2009 рік – рік відкриття і розвитку ендокринологічного, кардіологічного, неврологічного, гінекологічного, урологічного напрямків лікування;
  • в 2011 році було проведено оновлення лабораторного та ультразвукового устаткування на більш сучасне, з набагато більшими можливостями для проведення більш досконалих обстежень, впроваджено нову технологію – відеокапсульная ендоскопія, відкрито галокамеру (соляну печеру) з впровадженням спелеотерапії.

Протягом діяльності лікувально-діагностичного центру «Сонячна Долина», сотні людей пройшли комплекс обстеження і лікування, з них десяткам було своєчасно виявлено та попереджено багато різних захворювань. У Сонячній Долині оздоровлено та підтримано не тільки тілесне, але і духовне, стан здоров’я тисячі людей. За відносно не великий період діяльності «Сонячна Долина» неодноразово нагороджувалася і відзначалася грамотами селищної, районної, а також обласною адміністраціями.

На сьогоднішній день «Сонячна Долина» продовжує радувати своїх гостей затишком та професійним підходом персоналу до своєї справи.